Par mums

Sveicināti mūsu puķu pasaulē!

Zemnieku saimniecība „Bērziņi” savu darbību sāka 1991. gadā kā ģimenes uzņēmums. Pirmajos gados nodarbojāmies ar ļoti plaša sortimenta dārzeņu un to stādu audzēšanu. Deviņdesmito gadu vidū tirgus situācijas izmaiņu dēļ pakāpeniski pārorientējāmies uz dekoratīvajiem augiem – vispirms vasaras puķēm, vēlāk arī daudzgadīgajām. Šādu izvēli noteica tas, ka uzsākām apstādījumu projektēšanu un ierīkošanu, un ziemciešu puķu stādu trūkumu izjutām visasāk. Pēc pasūtījuma pieaudzējam puķu traukus un piramīdas. Lielākais pasūtītājs jau ilgstoši ir Ventspils Komunālā pārvalde.
Pašlaik saimniecībā ir 2200 m2 sezonas un dubultplēves siltumnīcas, 7000 kvadrātmetru laukumos atrodas no 120 līdz 140 tūkst. iepodotu daudzgadīgo puķu.
Šodien tieši daudzgadīgo puķu stādu ražošana ir visstraujāk augošā nozare saimniecībā. Pārdošanā pastāvīgi piedāvājam 300 – 450 iepodotu augu dažādību, bet kopā ar kailsakņiem apzaļumotājiem un dārzu īpašniekiem pieejamas līdz 1000 dažādību. Kolekcijā to skaits pārsniedz tūkstoti trīssimtus. Pie mums atradīsiet vairākus desmitus zemu saulmīļu sausam akmeņdārzam, kā arī vairāk kā 2m augstas ēnmīles dīķmalai vai parka koku paēnai. Sortiments katru gadu papildinās.
Bez tam mūsu saimniecība ir divu Holandes firmu – „A.Verschoor horticulture import – export” un „Jac Uittenbogaard & Zonen BV” (JUB) pārstāvis Baltijas valstīs. Pirmā no tām nodarbojas ar daudzgadīgo puķu stādu un apsakņotu mežvīteņu ( Clematis ) tirdzniecību – gan importu, gan eksportu visā pasaulē, arī ar dažu sugu selekciju. Otra ir sīpolpuķu un bumbuļaugu ražotāja un eksportētājfirma.
Saimniecībā 2010. – 2011. gadā ar Eirpoas Savienības ELFLA fonda atbalstu pasākumā “Lauku saimniecību modernizācija” paplašināti podu laukumi, uzceltas jaunas siltumnīcas, sakārtota laistīšanas sistēma un iegādāta jauna tehnika.
Ziemassvētku preču ražošanu uzsākām, lai mazinātu darbu sezonalitāti. Tagad šī nozare dod iespēju nodarbināt strādnieces arī ziemā. No dažādiem dabas materiāliem gatavojam Adventes vainagus un svečturus, kā arī piedāvājam dabas radītos materiālus floristikai.
Pavisam jauna nozare, kurā pašiem vēl daudz jāmācās, ir “zaļo sienu” piegāde un ierīkošana.